Новини 2011-05-05 12:59

Полтавські "терористи", які погрожували вибухами у маршрутках Києва, отримали від 3 до 5 років

Апеляційний суд Полтавської області засудив п’ятьох «телефонних терористів», які погрожували вибухами у маршрутних таксі Києва, до різних строків ув’язнення. Про це Тижню повідомили у прес-службі МВС України.

Вердикт учасникам організованої злочинної групи з міста Пирятин Полтавської області суд виніс у квітні. Працівники СБУ затримали їх у серпні при передачі 600 тисяч євро готівкою, які вони вимагали у МВС та СБУ в обмін на безпеку мешканців столиці.

Наймолодшому з них, 16-річному вимагачу, який призначив силовикам «побачення» на полі, поблизу села Олександрівка, надягли кайданки безпосередньо в момент передачі обумовленої суми. Інших чотирьох співучасників, 21-го, 23-х і 29-ти років,затримали за місцем їх мешкання.

Як було з’ясовано у ході досудового слідства, погрози мали цілком реальну основу. Під час обшуків у молодиків вилучили вибухову речовину, тротиловий еквівалент якої складав близько 4 кг. Крім того, правоохоронці знайшли у них власне вибухові пристрої, придатні, за висновками вибухотехнічної експертизи, до вибуху за умови ініціювання засобами підриву.

На судовому засіданні підсудні розкаялися у скоєному, однак усі, як один, заявили, що не мали наміру підірвати маршрутні таксі, а телефонними погрозами намагалися спонукати правоохоронні органи до виплати 600 тисяч євро. Суддівська колегія взяла це до відома.

Молодиків визнали винними у вимаганні, вчиненому організованою групою, у висловленні  погроз знищити чуже майно загальнонебезпечним способом, а також у виготовленні вибухових речовин.

Таким чином, 16-річний хлопець, ініціатор задуму, отримав 5 років позбавлення волі, а його повнолітніх подільників засуджено до 3-5 років в’язниці.

Нещодавно правоохоронці повідомили, що різко зросла кількість «терористів» на Донеччині. Так, за січень-березень до міліції області надійшло 13 неправдивих повідомлень про замінування об'єктів, що майже втричі більше, ніж за весь минулий 2010 рік.

схожі новини