Новини 2018-09-10 22:18

ЗМІ назвали дату позачергового саміту лідерів ЄС щодо Brexit

За даними видання, на неформальному саміті в Австрії 19-20 вересня лідери ЄС обговорять поточний стан переговорів з Британією.

Лідери Європейського союзу під час зустрічі в Зальцбурзі наступного тижня оголосять, що в листопаді відбудеться надзвичайний саміт, присвячений виходу Великої Британії з ЄС. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на інформацію чиновників ЄС і дипломатів.

 

За даними видання, на спеціальному саміті, який, ймовірно, відбудеться 13 листопада, президенти і глави урядів країн ЄС ухвалять політичну декларацію про майбутню угоду з торгівлі, безпеки, авіації і рибальства.

 

Як зазначається, на неформальному саміті в Австрії 19-20 вересня лідери ЄС обговорять поточний стан переговорів з Британією і, швидше за все, доручать головному переговірнику ЄС працювати з пропозиціями Терези Мей.

 

Черговий саміт ЄС призначений на 18-19 жовтня і лідери країн наполягають, щоб до цього часу було готове рішення з питання уникнення жорсткого кордону з Ірландією.

 

Представники Європейської ради та Європейської комісії офіційно відмовилися від коментарів щодо дати саміту.

 

Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди.  За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг - не в інтересах ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

схожі новини