Новини 2018-09-11 13:42

Британська розвідка завербувала шпигуна РФ, щоб викрити виконавців отруєння Скріпалів - The Daily Express

Російський шпигун мав посаду у посольстві РФ у Римі, однак насправді збирав секретну інформацію про НАТО.

Офіцери Головного розвідувального управління Росії, які є виконавцями замаху на колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії у Солсбері, були виявлені завдяки новому російському шпигуну, якого завербувала секретна розвідувальна служба Великої Британії (MI6) у Римі. Про це повідомляє видання The Daily Express з посиланням на джерела.

 

Так, шпигуна РФ з кодовим ім'ям Аполлон завербував агент MI6, який представився арт-дилером, через кілька тижнів після атаки у Солсбері.

 

Зазначається, що російський шпигун мав посаду у посольстві РФ у Римі, однак його реальна робота полягала у тому, щоб збирати секретну інформацію про НАТО.

 

У свою чергу, нещодавно відставний агент MI6 заявив, що Аполлона доставили до Британії на початку квітня і допитали.

 

"Він надавав офіцерам секретної розвідки широкий спектр рутинної та конфіденційної інформації про масштабну шпигунську мережу в Москві", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, йому показали зображення з камер відеоспостереження зі працівниками ГРУ РФ Алєксандром Пєтровим і Русланом Бошировим. Аполлон також назвав їхні справжні імена.

 

Водночас підозрювані були ідентифіковані на ранніх стадіях розслідування. Однак відповідні заяви з'явилися лише минулого тижня, оскільки Британія отримувала європейський ордер на арешт росіян.

 

"Ми знаємо, що вони були в Німеччині, Франції неодноразово і в Нідерландах. Пєтров раніше відвідував лише Велику Британію. Ідея полягала в тому, щоб побачити, чи не залишать вони Росію після Солсбері. Ми були готові", - наголосило джерело

 

"Ми повідомили восьми країнам, але в цей час було прийнято рішення не поширювати червоні повідомлення по "Інтерполу", оскільки деякі країни публікують їх", - додало джерело.

 

Раніше стало відомо, що у справі про отруєння Скріпалів з'явилося четверо нових підозрюваних - група під назвою Cleaners.  Допомога спецгрупи могла знадобитися офіцерам ГРУ РФ у разі виникнення непередбачених обставин, так би мовити "для підстраховки".

 

Також MI6 встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

схожі новини