Новини 2018-09-11 18:21

У поліції озвучили версії щодо причин хімічних викидів у Криму

Крім того, уже взято зразки ґрунту, води та повітря на півдні Херсонщини, які направлені на дослідження.

Поліція Криму назвала три версії, що могли призвести до хімічних викидів на заводі "Кримський титан", що поблизу окупованого Армянська. Про це у вівторок, 11 вересня, повідомляє прес-служба Національної поліції в АР Крим.

 

Зокрема, у ході розслідування слідчими висунуто такі версії:

 

  • викид в атмосферу надлишків сирнистого ангідриду та оксиду сірки був здійснений у зв’язку з невірною експлуатацією заводів, розташованих на півночі окупованого Криму ("Кримський Титан", "Кримський содовий завод" та "Кримський бромовий завод");
  • викид в атмосферу стався через пошкодження резервуарів з відходами на заводах "Кримський Титан", "Кримський содовий завод" та "Кримський бромовий завод" під час здійснення військових навчань РФ;
  • викид в атмосферу здійснений Росією з метою створення масштабної інформаційної кампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації стихійних мітингів невдоволених екологічною ситуацією місцевих мешканців з обох сторін адмінкордону з вимогами розблокувати дамбу на Північнокримському каналі та відновити подачу води на окупованому територію Криму для припинення техногенної катастрофи в регіоні.

 

"На сьогоднішній день вже проведені необхідні слідчі дії з прикордонниками, які госпіталізовані до військового шпиталю м. Одеси, у яких взято біологічні зразки для відповідних  досліджень. Також взято зразки ґрунту, води та повітря на півдні Херсонської області, які направлені на відповідні дослідження в експертні установи. Проводяться слідчі дії на Херсонщині, забрудненої токсичними викидами, з якої евакуйовано дітей", – додали правоохоронці.

 

Як повідомлялося, 10 вересня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що 61 прикордонник поскаржився на погіршення самопочуття через викиди "Титатну".

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

9 вересня депутат російської Держдуми Міхаїл Шєрємєт повідомив, що в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан".  Своєю чергою, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив відповідну інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу. 

схожі новини