Новини 2018-09-12 16:48

Отруєння Скріпаля. У Британії прокоментували пояснення РФ

Раніше Путін заявив, що підозрювані у справі отруєння колишнього розвідника перебувають в Росії.

У прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей заявили, що спроби Лондона отримати пояснення від Росії з приводу отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії завжди натикалися на "заплутаність і брехню". Про це повідомляє Reuters.

 

Водночас прес-секретар Мей наголосив, що  ситуація не змінюється.

 

Як повідомлялося, 12 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що підозрювані у справі отруєння колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії перебувають в РФ. За його словами, Кремль знає про цих осіб, однак "нічого кримінального" сказати про них не може.

 

Нагадаємо, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Згодом MI6 встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Пізніше в справі про отруєння Скріпалів з'явилося четверо нових підозрюваних - група під назвою Cleaners.  Допомога спецгрупи могла знадобитися офіцерам ГРУ РФ у разі виникнення непередбачених обставин, так би мовити "для підстраховки".

 

Додамо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

9 квітня виписали з лікарні Юлію Скріпаль, а 18 травня з лікарні виписали колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля. 

схожі новини