Новини 2011-05-05 15:45

Франція готова визнати Палестину

Франція готова визнати державу Палестину. Про це заявив президент Франції Ніколя Саркозі, повідомляє видання Al Jazeera.

«Якщо мирні процеси в країні протривають до вересня, Франція готова визнати державу Палестину» – сказав Саркозі в інтерв’ю газеті L'Express.

«Усі ідеї повинні втілюватися в життя. Необхідно дійти логічного висновку до засідання ООН, яке відбудеться в вересні», - додав президент Франції.

Водночас, Німеччина у середу 4 травня наголосила, що не визнає Палестину незалежною країною, якщо цієї незалежності не визнає Ізраїль.

На зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що на її думку, одностороннє визнання незалежності Палестини не сприятиме вирішенню проблеми двох країн: Ізраїлю та Палестини. 

Ізраїль закликав ЄС призупинити фінансування Палестинської автономії, якщо ХАМАС не визнає Ізраїлю і не припинить прояви насильства.

Міжнародний квартет щодо відновлення миру, до якого входить США, ООН, ЄС та Росія, заявили, що ХАМАС отримає визнання як правляча партія лише у випадку припинення насильства, визнання країни Ізраїлю та визнання усіх домовленостей попередньо підписаними між Ізраїлем та Палестинською автономією.

«Єдине, що насправді необхідне для визнання незалежності Палестини Міжнародним квартетом, це відмова ХАМАСУ від насильства та забезпечення мирних процесів у автономії», заявив представник Палестинської автономії Набіль Шаат.

«Інші ж умови Квартету є просто беззмістовними і не практичними для виконання», додав він.

Нагадаємо, церемонія відновлення палестинської єдності відбулася в середу в Каїрі за участі президента Палестинської національної адміністрації й лідера «Фатху» Махмуда Аббаса та політичного керівника «Хамасу» Халеда Машааля.

Водночас прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав угоду про примирення палестинських рухів «Фатх» і «Хамас» «потужним ударом» по шансах на досягнення миру між ізраїльтянами і палестинцями.

схожі новини