Новини 2018-09-13 15:29

Євросоюз відреагував на погрози США на адресу Міжнародного кримінального суду Гааги

Могеріні наголосила, що ЄС продовжить у повній мірі рішуче підтримувати МКС та його роботу.

Європейський союз заявив про підтримку Міжнародного кримінального суду в Гаазі, якому радник президента США з питань нацбезпеки Джон Болтон пригрозив санкціями в разі розслідування проти американських військ в Афганістані. Про це у четвер, 13 вересня, повідомила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, передає AP.

 

"Високопоставлений дипломат ЄС повідомила, що Союз залишається стійким прихильником Міжнародного кримінального суду попри засудження трибуналу з боку США", – йдеться у повідомленні.

 

Могеріні наголосила, що ЄС продовжить у повній мірі рішуче підтримувати МКС та його роботу.

 

За її словами, завдяки роботі трибуналу "у світі посилилася справедливість попри проведення деякими країнами політики з позиції сили".

 

Нагадаємо, 10 вересня радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон повідомив, що Вашингтон готовий запровадити санкції щодо Міжнародного кримінального суду в Гаазі, якщо він проведе розслідування проти американських військ в Афганістані. Своєю чергою, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі повідомив, що продовжить виконувати свою роботу попри погрози радника президента США з питань нацбезпеки Джона Болтона, який заявив про готовність Вашингтона запровадити санкції проти МКС у разі розслідування проти американських військ в Афганістані. 

 

11 вересня Франція повідомила про підтримку Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Зокрема, Париж наголосив, що Міжнародний кримінальний суд повинен мати можливість безперешкодно виконувати свою роботу.