Новини 2018-09-13 19:59

Отруєння Скріпаля. США готують санкції проти Росії

Представник Державного департаменту США заявив, що Вашингтон готовий імплементувати другий раунд санкцій.

Уряд США працює над другим раундом санкцій проти Росії через отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії. Про це повідомляє Bloomberg.

 

Як зазначається, пакет санкцій готується у відповідності з Законом про ліквідацію хімічних речовин і боротьби з біологічною зброєю і військовими діями 1991 року, який передбачає покарання країн, які використовують хімічну зброю, порушуючи міжнародне право.

 

Представник Державного департаменту США Маніша Сінгх заявила, що Вашингтон готовий  імплементувати другий раунд санкцій.

 

"Ми хочемо домогтися того, щоб ми могли інспектувати, щоб влада Росії запевнили, що не будуть використовувати нервово-паралітичні речовини проти власних громадян. Якщо ми цього не побачимо... - другий раунд санкцій обов'язковий до виконання. Вони будуть введені", – зазначила Сінгх.

 

Початковий раунд санкцій обмежує експорт в Росію товарів і технологій США з міркувань національної безпеки, включаючи електроніку, лазери і деякі спеціалізовані технології видобутку нафти і газу. Такі дії можуть блокувати сотні мільйонів доларів експорту.

 

Нагадаємо, 27 серпня санкції Сполучених Штатів проти Росії за використання хімічної та біологічної зброї набули чинності.

 

 22 серпня в США розпочався перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в британському місті Солсбері.

 

8 серпня представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.

схожі новини