Новини 2018-09-13 22:11

У Мей заявили, що інтерв'ю підозрюваних в отруєнні Скріпалів є образою розвідки Британії

Лондон знову нагадав, що Пєтров та Бошоров перебувають у розшуку.

У прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей заявили, що інтерв'ю Алєксандра Пєтрова і Руслана Бошорова, підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії, є образою британської розвідки. Про це в четвер, 13 вересня, повідомив прес-секретар Мей, передає Sky News.

 

"Брехня і грубі фальсифікації в цьому інтерв'ю, яке було дано телеканалу, що спонсорується російською державою, є образою державних розвідслужб. Але що ще важливіше, вони глибоко образливі для постраждалих від цього жахливого нападу і їхніх близьких ", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, британська поліція "дуже чітко" виклала докази проти двох підозрюваних і кажучи про їх заперечення своєї причетності, він сказав, що "на жаль, це те, чого ми очікуємо".

 

"Вони люди, що перебувають у розшуку, і ми зробили всі кроки для забезпечення їх затримання і притягнення до відповідальності у Великій Британії, якщо вони знову виїдуть за межі Росії", – наголосили в Мей.

 

Раніше в Міністерстві закордонних справ Великої Британії заявили, що інтерв'ю підозрюваних в причетності до отруєння в Солсбері росіян Алєксандра Пєтрова і Руслана Бошорова, сповнено брехні. 

 

Зазначимо, що Боширов і Петров дали інтерв’ю пропагандистському ресурсу Russia Today, у якому вони підтвердили, що їздили в Солсбері, але тільки з туристичною метою – подивитися на "знаменитий своїм 123-метровим шпилем собор". Вони також заперечили роботу на Головне розвідувальне управління РФ і заявили, що працюють у сфері фітнес-індустрії.

 

Нагадаємо, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Додамо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.