Новини 2018-09-14 09:46

НАБУ підготувало повідомлення про підозру першому заступнику глави СБУ Демчині

За версією слідства Павло Демчина вчинив тяжкий корупційний злочин.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підготувало повідомлення про підозру у незаконному збагачення  першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині. Про йдеться на сайті бюро.

 

Зокрема, під час досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що у період з 26 квітня 2015 року  по 31 грудня 2016 року  високопосадовець СБУ набув у спільну власність активи та здійснив витрати на суму щонайменше 6,4 млн грн.

 

"З-поміж іншого, йдеться про новий позашляховик Land Rover Range Rover Sport, 2015 року випуску, автомобіль MERCEDES-BENZ V250 2016 року випуску, земельні ділянки у передмісті Києва площею 0,1011 га та 0,1072 га, квартиру, поруч з зазначеними земельними ділянками", - зазначається у повідомленні.

 

 

У свою чергу, офіційний дохід  Демчини та членів його родини у зазначений період  становив 2,6 млн грн, у тому числі з урахуванням продажу попередньо придбаного автомобіля JEEP GRAND CHEROKKE 4WD.

 

За версією слідства, заступник очільника СБУ у той період придбав та забезпечив реєстрацію на членів своєї сім’ї активів на загальну суму щонайменше 3,76 млн грн, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами. 

 

Наголошується, що Демчина вчинив, за версією слідства, тяжкий корупційний злочин, передбачений ч. 3 ст. 368-2 КК України.

 

Крім того, детективи НАБУ проаналізували також доходи та видатки високопосадовця СБУ за весь час його трудової діяльності, аби визначити, чи мав він та члени його родини можливості накопичити заощадження для придбання активів у подальшому.

 

За даними слідства, Демчина,  який з 1994 року і дотепер  проходить військову службу в органах СБУ, у період з 1 січня 1999 року по 25 квітня 2015 року отримав разом із особою, з якою має спільний з 2011 року побут, сукупний дохід у розмірі близько 2,8 млн грн. Тоді як витрати у цей же період становили щонайменше 4,83 млн грн, з яких 4,1 млн грн витрачено на придбання рухомого майна, зокрема нових автомобілів Toyota Venza, Toyota Siena, Porche Cayenne, TOYOTA HIGHLANDER, JEEP GRAND CHEROKKE 4WD, Volkswagen Multivan та MAZDA CX-5 2,2 L Diesel 6AT, 4 WD.

 

"Станом на 26.04.2015 ні у вказаного високопосадовця СБУ, ні в особи, з якою вони проживали однією сім’єю з сумісними малолітніми дітьми, не було офіційних доходів, які б дозволили їм заощадити грошові кошти для подальшого набуття активів у значному розмірі", - додається у повідомленні.

 

Нагадаємо, 13 вересня НАБУ оголосило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну підозру в незаконному збагаченні та приховуванні доходів.