Новини 18:25

В Одеській області відкрили військовий меморіал на честь Армії УНР

Зазначається, що вшанувати героїв українського війська зібрались представники місцевої та обласної влади, ветерани сучасної російсько-української війни та представники громадськості.

У суботу, 15 вересня у місті Ананьєві урочисто відкрили перший в Одеській області військовий меморіал, присвячений воякам Армії Української Народної Республіки.

 

Меморіальний комплекс збудований на пожертви, зібрані благодійним фондом "Героїка". Автором проекту та виконавцем робіт став учасник бойових дій, доброволець Олег Собченко з Черкащини. У будівництві допомагали місцеві волонтери.

 

Зазначається, що вшанувати героїв українського війська зібрались представники місцевої та обласної влади, ветерани сучасної російсько-української війни, представники громадськості. Почесну варту біля пам’ятника несли військові Збройних сил України та реконструктори, вбрані в однострої Армії УНР. Оркестр Військової академії (м. Одеса) виконав гімн нової армії “Зродились ми великої години”. Освячення звершило духовенство УПЦ КП на чолі з єпископом Одеським і Балтським Павлом.

 

 

Чикайте також: Українець, який урятував Варшаву. Бойовий шлях генерала Марка Безручка

«Ми увічнили серію переможних боїв, що відбулись 16-19 квітня 1920 р. Тоді, в результаті злагоджених дій ананьївських повстанців та підрозділів Армії УНР, українці заволоділи Ананьєвим та довколишніми селами, змусивши російських більшовиків залишити власні позиції. Цей бій уславив Одещину як місце перемоги української зброї», – пояснює Собченко.

 

Меморіал знаходиться на в’їзді до міста. На білій колонні височіє орден Армії УНР Залізний Хрест «За Зимовий похід і бої». Це перший орден в історії українського війська. Ним відзначали учасників Першого Зимового походу, що тривав під командуванням генерал-полковника Михайла Омеляновича-Павленка тилами білих та червоних військ в період з 06.12.1919 р. по 06.05.1920 р.  

 

«На пам’ятнику викарбувані імена 106 вояків, які походять з Ананьївського повіту Херсонської губернії і в лавах Армії УНР боролись за незалежність України проти білих і червоних окупантів. Тепер військовий чин цих людей достойно відзначений», – підсумовує Павло Подобєд, голова правління фонду «Героїка».

 

Нагадаємо, у польському місті Вроцлав відкрили кругове перехрестя, якому присвоїли ім’я генерала армії УНР Марка Безручка.