Новини 2018-09-16 19:46

У Сирії проходять перші за понад 6 років місцеві вибори

Наразі уряд президента Башара аль-Асада контролює близько двох третин Сирії після перемог над повстанцями за останні місяці.

У районах Сирії, контрольованих урядом Башара Асада, проходять перші за понад 6 років місцеві вибори. Про це повідомляє державна агенція SANA.

 

Понад 41 тис. кандидатів змагаються за майже 18,5 тисяч місць у місцевих адміністративних радах. 

 

Право взяти участь у голосуванні мають понад 16 мільйонів громадян країни. 

 

У телероликах на місцевому ТБ показують голосування у столиці Сирії Дамаску, у прибережних провінціях Тартус і Латакія, а також у Дейр-ез-Зорі на сході.

 

Наразі уряд президента Башара аль-Асада контролює близько двох третин Сирії після отримання за підтримки Росії і Ірану перемог над повстанцями за останні місяці.

 

У районах, які уряд не контролює, голосування не відбувається. Зокрема це частини північного сходу Сирії і північно-західна провінція Ідліб, в основному контрольована повстанцями.

 

Як зазначає SANA, 16 вересня глава уряду Сирії Імад Хаміс після голосування заявив, що вибори, які відбуваються - "послання світу про те, що Сирія перемагає тероризм, а сирійський народ повернувся до  нормального життя". 

 

Місцеві вибори у Сирії востаннє проводили у контрольованих урядом районах країни у грудні 2011 року за 9 місяців до громадянської війни, що почалася з розгону протестувальників урядовими силами.

 

Парламентські вибори відбулися у 2016 році, а президентські - у 2014-му - продовжили перебування Асада при владі на 7 років.

схожі новини