Новини 2018-09-17 12:58

Верховний суд визнав законним зняття недоторканності із Савченко

Відповідне рішення можна оскаржити до Великої Палати протягом 30 днів.

Верховний суд визнав законним дозвіл Верховної Ради України на зняття недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Відповідне рішення суд ухвалив 11 вересня.

 

Так, суд відмовив Савченко та її адвокату у визнанні протиправними та скасуванні постанов Ради.

 

Захист Савченко заявляв, що генпрокурор Юрій Луценко, виступаючи перед Радою, "не навів жодних посилань на конкретні факти і докази". Його доповідь нібито "містила лише загальну інформацію", а оприлюднені ним відео- та аудіозаписи "не можуть вважатися належними та допустимими доказами", адже були отримані під час слідчих дій, які стосувались не Савченко.

 

Крім того, нардеп поскаржилась, що її колеги належним чином не перевірили законність і обґрунтованість подань генпрокурора.

 

Адвокат наполягав також на порушеннях під час розгляду на засіданні парламенту.

 

Своєю чергою, у Верховній Раді відповіли, що подання "підтверджується конкретними фактами, отриманими в результаті досудового розслідування доказами".

 

"Ні Комітет, ні ВРУ не діє як орган досудового розслідування чи суд, щоб остаточно встановлювати і перевіряти достатність, законність, обґрунтованість одержаних доказів", – підкреслив представник парламенту.

 

Верховний суд вирішив, що дозволи Ради стосовно Савченко "прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, обґрунтовано, пропорційно та з дотриманням права особи на участь у процесі прийняття рішення".

 

Рішення можна оскаржити до Великої Палати протягом 30 днів.

 

Як повідомлялося 1 серпня, правоохоронці завершили розслідування справи щодо нардепа Надії Савченко та Володимира Рубана. Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін повідомив, що внаслідок теракту, планування якого інкримінують Савченко та Рубану, могли постраждати понад сім тисяч осіб.

 

Нагадаємо, 8 березня у зоні АТО, на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорськ", правоохоронці затримали Рубана під час спроби потрапити з "ДНР" на підконтрольну Києву територію. Правоохоронці повідомили йому про підозру за фактом порушення ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч.1 ст.14 (готування до злочину) та ч.3 ст.258 (терористичний акт) ККУ. 

 

Додамо, СБУ оприлюднила відео, на якому зафіксовано перевезення з ОРДіЛО великої партії вогнепальної зброї в автомобілі Рубана. Крім того, глава СБУ Василь Грицак заявив, що підозрюваний у перевезенні зброї через лінію розмежування та організації терористичних актів Рубан діяв за змовою з екс-ватажком "ДНР" Олександром 

 

22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За відповідні рішення проголосували 291, 277 та 268 нардепів. Працівники Служби безпеки України затримали та доставили її в будівлю відомства в Києві.

 

Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

схожі новини