Новини 2018-09-17 16:46

У Німеччині вважають цілком обґрунтованими висновки Лондона щодо отруєння Скрипалів

Берлін має повну довіру до оцінки британської сторони про те, що у випадку з двома підозрюваними йдеться про співробітників російської військової розвідки.
У керівництві Німеччини вважають обґрунтованими підозри і висновки Лондона відносно ймовірних отруйників Сергія і Юлії Скрипалів. Про це заявила у понеділок, 17 вересня, під час брифінгу у Берліні офіційний представник МЗС ФРН Марія Адебар, передає Укрінформ.
 

"Ми маємо повну довіру до оцінки британської сторони про те, що у випадку з двома підозрюваними йдеться про співробітників російської військової розвідки, і про те, що ця операція, з великою часткою вірогідності, була схвалена на урядовому рівні", - сказала вона.

 

Дипломат підкреслила, що у Берліна немає підстав ставити під сумнів інформацію, надану британськими партнерами.

 

"Це наша базова позиція", - додала вона.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

схожі новини