Новини 2018-09-18 14:43

У Швейцарії прокуратура повідомила про справу проти російських шпигунів

Як зазначається, справу за підозрою в шпигунстві на політичних цілях було відкрито ще в березні 2017 року.

Федеральна прокуратура Швейцарії проводить розслідування в рамках кримінального провадження проти двох росіян, яких підозрюють у причетності до хакерських атак на європейську штаб-квартиру Всесвітньої антидопінгової агенції в Лозанні. Про це 17 вересня повідомили представники прокуратури в Берні.

 

Як зазначається, справу за підозрою в шпигунстві на політичних цілях було відкрито ще в березні 2017 року. Росіян також звинувачують в спробі отримати дані з лабораторії радіологічного та хіміко-бактеріологічного аналізу в швейцарському місті Шпіц. Вона в числі іншого допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Сєргєя і Юлії Скріпаль в британському Солсбері.

 

Федеральна служба розвідки Швейцарії раніше підтвердила факт кібератаки, зазначивши, що злочинці своїх цілей не досягли.

 

Згідно з повідомленням, після затримання навесні 2018 року в Гаазі російські шпигуни були вислані в РФ. Виявлення агентів стало результатом спільної операції спецслужб Нідерландів, Швейцарії та Великої Британії.

 

Своєю чергою, у посольстві Росії в Берні назвали звинувачення швейцарської сторони "черговою казкою".

 

Як повідомлялося 17 вересня, Міністерство закордонних справ Швейцарії офіційно закликало Росію негайно припинити незаконну діяльність на території країни. 

схожі новини