Новини 2018-09-21 12:05

У МОЗ заявили про незаконність рішення суду щодо поновлення Амосової на посаді ректора НМУ ім. Богомольця

Відомство звернулося до Національної поліції та Генеральної прокуратури із заявами про вчинення злочину.

Міністерство охорони здоров'я повідомило, що вважає рішення Печерського суду Києва про поновлення Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця незаконним. Про це в п'ятницю, 21 вересня, повідомляє прес-служба відомства.

 

"Міністерство вживатиме всіх необхідних заходів у межах закону для припинення злочинної діяльності екс-адміністрації закладу, що ганьбить репутацію найбільшого медичного університету країни та призвела до управлінського хаосу, який загрожує розкраданням бюджетних коштів. МОЗ України вважає рішення Печерського суду міста Києва від 20 вересня 2018 року щодо поновлення Катерини Амосової на посаді ректорки Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця незаконним", – йдеться в повідомленні.

 

У відомстві наголосили, що поновлюючи на посаді Амосову, суд обмежує можливості МОЗ як засновника керувати закладом та ставить під загрозу конституційні права громадян на освіту.

 

"Тим часом, одразу після винесення рішення суду, Катерина Амосова вже почала видавати "накази" про власне поновлення на посаді ректора НМУ та про скасування усіх наказів, які видавав визнаний МОЗ України в.о. ректора Олександр Науменко. Юридично вона не має для цього жодних повноважень - до відновлення трудових відносин з МОЗ України у встановленому порядку Катерина Амосова не є керівником НМУ.  Подібні дії з боку екс-ректора, яку МОЗ України звільнив з посади у квітні 2018 року, міністерство розцінює як рейдерське захоплення державного університету", – зазначається в повідомленні.

 

Так, МОЗ звернулося до Національної поліції та Генеральної прокуратури із заявами про вчинення злочину.

 

"Міністерство сподівається, що на відміну від судової влади, яка дискредитувала себе неправосудними рішеннями, Національна поліція та Генпрокуратура забезпечать справедливе та якісне розслідування злочинів екс-керівництва НМУ", – додали у відомстві.

 

Нагадаємо, 20 лютого Міністерство охорони здоров'я України відсторонило від роботи ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову. Однак 2 березня стало відомо, що адміністративний суд Києва поновив на її посаді ректора.

 

2 квітня Міністерство охорони здоров'я України розпорядилося звільнити ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову.

 

20 вересня Печерський районний суд Києва скасував, визнавши незаконним, наказ міністерства охорони здоров'я про звільнення Катерини Амосової з посади ректорки Національного медуніверситету ім. Богомольця і поновив її на роботі.

схожі новини