Новини 2018-09-22 17:34

"Північний потік-2" - це бажання Путіна отримати геополітичний тиск на Західну Європу - Порошенко

Президент нагадав, що Україна має більш ніж достатню пропускну здатність для транспортування російського газу в Європу.

Країни Європи, збільшивши свою залежність від поставок газу з Російської Федерації, ризикують потрапити під тиск з боку РФ. Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю виданню Rheinische Post.

 

За словами Порошенка, "Північний потік-2" не має економічного сенсу.

 

"Це спроба Росії послабити Україну. Але, перш за все, Путін хоче отримати геополітичний тиск на Західну Європу", - вважає президент України.

 

Крім того, Порошенко зазначив, що побудова газопроводу "Північний потік-2" необґрунтована.

 

Він нагадав, що Україна має більш ніж достатню пропускну здатність для транспортування російського газу в Європу.

 

"Так навіщо витрачати 20 мільярдів доларів на трубопровід для відходів? Дайте відповідь на питання самостійно!", - додав Порошенко і застеріг Європу від пастки газового шантажу РФ.

 

"Я можу лише застерегти європейських друзів, виходячи з власного негативного досвіду: якщо ти залежиш від поставок газу з РФ як це було з Україною кілька років тому, тебе можна шантажувати", - зазначив він.

 

Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" - це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.
 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

схожі новини