Новини 2018-09-24 15:46

Посольство України спростувало інформацію щодо відмови допомогти українцю після ДТП в Угорщині

У диппредставництві закликали утриматися від поширення неправдивої інформації.

Посольство України в Угорщині спростувало інформація видання "Новини Закарпаття" щодо нібито відмови диппредставництва надати допомогу українцю Валентину Поповичу, який після аварії перебуває в комі в лікарні Будапешта. Про це в понеділок, 24 вересня, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.  

 

"У зв'язку з появою у виданні "Новини Закарпаття" публікації "Посольство України в Будапешті відмовилося надати допомогу смертельно пораненому закарпатцю" посольство України в Угорщині офіційно повідомляє, що викладена у статті інформація не відповідає дійсності. Відразу після аварії автобуса консул України встановив контакт з потерпілими українськими громадянами і угорськими компетентними органами", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, повідомлення про аварію невідкладно було розміщене на сайті посольства з тим, щоб родичі постраждалих мали можливість оперативно отримати актуальну інформацію щодо ситуації.

 

"Консул від самого початку встановив контакт з лікарями і відвідав постраждалих українських громадян у лікарнях, у тому числі В.Поповича, відразу, як це стало можливим з урахуванням медичних показників, і перебував на постійному телефонному зв'язку як з лікарями, так і з потерпілими", – наголошується в повідомленні.

 

Водночас у посольстві заявили, що одразу після аварії у взаємодії з Міністерством охорони здоров’я України диппредставництво запропонувало угорській стороні надання з боку України фахової медичної допомоги. Натомість угорська сторона запевнила, що здатна повністю забезпечити постраждалих власними силами.

 

"Посольство і надалі тримає ситуацію на контролі, підтримує зв’язок з угорськими лікарями,  правоохоронними органами, постраждалими українськими громадянами та членами їх сімей. В процесі спілкування з постраждалими українцями їм, серед іншого, було надано інформацію щодо відомих Посольству угорських адвокатів, які розмовляють на доступній для спілкування мові. Протягом наступного періоду до установи зверталась ще низка юристів, які пропонували свою допомогу, про що інформувались постраждалі. При цьому їм неодноразово було наголошено, що вибір адвоката це їх виключне право", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, у диппредставництві додали, що в ході чергової телефонної розмови з батьком Поповича, яка відбулась 21 вересня, консул запропонував надати контактні дані адвоката, який вимагав від родичів постраждалого довідку з посольства незрозуміло змісту, або повідомити згаданому юристу телефони відповідного працівника посольства з метою з’ясування суті його питання.

 

"Захист українських громадян був і залишатиметься пріоритетом роботи дипустанов за кордоном і посольства України в Угорщині у тому числі. При цьому ми не ділимо наших громадян залежно від їхнього регіону походження. Вважаємо спекулювання на цій темі недоречними і закликаємо утриматися від поширення неправдивої інформації. Зазначене спростування було також направлене до редакції видання "Новини Закарпаття", – резюмували в дипустанові.

 

Нагадаємо, 28 травня в угорській столиці Будапешт автобус з українцями потрапив в ДТП, унаслідок чого постраждали 28 осіб. 

схожі новини