Новини 20:51

Макрон заявив, що не хоче затягування переговорів стосовно Brexit

Водночас французький президент виступив за посилення тиску на Лондон для виходу "з глухого кута".

Президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що виступає проти затягування переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника Єлисейського палацу.

 

Водночас французький президент виступив за посилення тиску на Лондон для виходу "з глухого кута".

 

Як зазначається, раніше Макрон заявляв, що очікує від Британії нових пропозицій по угоді в жовтні.

 

"Це спосіб підвищення тиску. Мова йде не про те, щоб сказати "прийміть це чи йдіть", мова про те, що до листопада ще багато роботи, і не слід дозволяти це затягнути", – наголосив представник Макрона.

 

Як повідомлялось, 21 вересня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що переговори між Євросоюзом і Британією щодо Brexit зайшли у глухий кут.

 

Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди.  За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг - не в інтересах ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

схожі новини