Новини 2018-09-25 17:06

Російська церква за кордоном припинила служіння з Константинополем - росЗМІ

Дане рішення було ухвалено на синоді РПЦЗ.

Російська православна церква за кордоном (РПЦЗ) призупинила спільне служіння та участь у роботі єпископських асамблей  з Константинопольським патріархатом. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посилання на російські ЗМІ.

 

Зазначається, що дане рішення було ухвалено на синоді РПЦЗ.

 

Так, відповідне рішення прийнято після того, як РПЦ в особі Московського патріархату призупинила служіння на рівні архієреїв з Константинопольською церквою.

 

Як повідомлялося, 14 вересня Синод Російської православної церкви вирішив зупинити участь у всіх заходах та структурах, у яких головує Константинопольський патріархат. 

 

Нагадаємо, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

схожі новини