Новини 2018-09-26 12:18

Еколог назвала "невиправданим" рішення окупаційної влади Криму повернути дітей в Армянськ

На думку еколога, кримській владі просто нікуди подіти дітей.

Рішення підконтрольної Кремлю влади анексованого Криму повернути дітей в Армянськ після скасування надзвичайного стану, запровадженого через викиди хімічних речовин на заводі «Кримський титан», – невиправдане. Про це заявила кримський еколог Маргарита Литвиненко, передає "Радіо Свобода" у середу, 26 вересня.

 

«За здоровим глуздом – ніяк не виправдано. Діти їдуть фактично в ті ж умови, які й були. Недарма батьки турбуються, що буде далі з дітьми. Якщо подивитися тільки офіційні сайти, то деякі пишуть про нульову концентрацію шкідливих речовин. Жителі розміщують інформацію, що перевищено у 18 разів зі сканом різних документів», – сказала Литвиненко.

 

На думку еколога, кримській владі просто нікуди подіти дітей.

 

«Куди подіти цих дітей? Вони не можуть вічно тримати їх у санаторіях. І завод буде працювати. У Росії це єдине підприємство (з виробництва діоксиду титану – ред.), хоча це кримське підприємство. Воно, природно, буде працювати», – додала вона.

 

Раніше стало відомо, що після скасування надзвичайного стану в Армянськ почали повертати дітей.

 

Нагадаємо, у анексованому Криму представник окупаційної влади РФ заявив, що в Армянську з п'ятницю, 14 вересня, запроваджують режим надзвичайної ситуації через викиди хімічних речовин на заводі "Кримський титан". 

 

10 вересня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що 61 прикордонник поскаржився на погіршення самопочуття через викиди "Титатну".

 

У ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

9 вересня депутат російської Держдуми Міхаїл Шєрємєт повідомив, що в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан".  Своєю чергою, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив відповідну інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу. 

схожі новини