Новини 2018-09-27 12:16

Луценко назвав причину вибуху міномета на Рівненському полігоні

Генпрокурор наголосив, що всі, хто не забезпечив техніку безпеки при бойових стрільбах на Рівненському полігоні, будуть притягнуті до відповідальності.

У вибуху міномета на Рівненському полігоні, унаслідок якого загинули троє людей, винні військові, які не дотрималися техніки безпеки. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони, передає "Громадське" у четвер, 27 вересня.

 

За його словами, результати експеримент підтвердили, що розрив міномета на Рівненському полігоні стався унаслідок подвійного заряджання. 

 

«В ході відпрацювання слідчих версій попередньо з’ясовано, що у порушення керівництва зброєвої роботи вогневих підрозділів артилерії інтервал між мінометами складав 5-8 метрів замість 20-40. Також вогневим посередником у порушення документів з організації та проведення навчань не забезпечено безпеку особового складу, інтервал між позиціями, перевірку зарядженості/розрядженості міномету», — розповів генпрокурор.

 

Він наголосив, що «будуть притягнути до відповідальності ті, хто всупереч нормативам не забезпечив техніку безпеки при бойових стрільбах на Рівненському полігоні».

 

Як повідомлялося, 12 липня комітет Верховної Ради з національної безпеки та оборони повідомив, що в ході експлуатації 120-мм мінометів "Молот" та мінометів радянського виробництва 2Б11 у 2016-2018 роках, зафіксовано 12 випадків катастроф. 

 

Нагадаємо, 11 липня повідомлялось, що після проведення слідчого експерименту на Рівненському полігоні прокуратура розглядає три версії вибуху міномета «Молот», внаслідок якого загинули троє військовослужбовців, а дев’ятеро дістали поранення. Згодом у Міністерстві оборони заявили, що  міномет «Молот» вибухнув на Рівненському полігоні внаслідок подвійного заряджання.

 

10 липня постраждалих в результаті вибуху міномета на Рівненському полігоні військовослужбовців у вкрай важкому стані перевели в лікарню Львова.

 

11 липня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив про початок слідчий експеримент у рамках розслідування вибуху міномету "Молот" на Рівненському загальновійськовому полігоні.

 

Раніше президент Петро Порошенко тимчасово заборонив використовувати міномети "Молот" та  доручив військовому керівництву оперативно розслідувати причини трагедії на полігоні в Рівненській області.  Глава держави дав завдання міністру оборони Степану Полтораку та начальнику Генштабу Віктору Муженку терміново розібратися в причинах цієї трагедії і вжити вичерпних заходів, для запобігання подібного в майбутньому.

 

Нагадаємо, вранці 6 липня під час бригадних тактичних навчань на 233-му Рівненському загальновійськовому полігоні  загинули три військовослужбовця та дев’ять отримали поранення. У прес-службі повідомили, що за попередніми даними, стався вибух міномету, внаслідок чого загинули військовослужбовці.

 

Основною версією надзвичайної події на Рівненському полігоні є порушення заходів безпеки під час проведення навчань

схожі новини