Новини 2018-09-27 13:27

ГПУ пропонує провести термінову ревізію мінометів «Молот»

Генпрокурор заявив про намір звернутися до Міноборони й «Укроборонпрому».

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пропонує провести повну ревізію мінометів «Молот» у зв’язку з випадками їх розриву. Про це він повідомив 27 вересня на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, передає "Радіо Свобода".

 

«Просив би комітет звернутися до Міноборони й «Укроборонпрому» терміново призначити повну ревізію наявних мінометів «Молот» і їх гарантійне обслуговування заводом-виробником», – сказав Луценко.

 

За словами генпрокурора України, слідство опрацьовує кілька версій розриву міномета в липні на Рівненському полігоні, зокрема людський фактор і незадовільний технічний стан цих мінометів.

 

Нагадаємо, 27 вересня Генеральной прокурор України Юрій Луценко повідомив, що у вибуху міномета на Рівненському полігоні, унаслідок якого загинули троє людей, винні військові, які не дотрималися техніки безпеки.

 

Як повідомлялося, 12 липня комітет Верховної Ради з національної безпеки та оборони повідомив, що в ході експлуатації 120-мм мінометів "Молот" та мінометів радянського виробництва 2Б11 у 2016-2018 роках, зафіксовано 12 випадків катастроф. 

 

Нагадаємо, 11 липня повідомлялось, що після проведення слідчого експерименту на Рівненському полігоні прокуратура розглядає три версії вибуху міномета «Молот», внаслідок якого загинули троє військовослужбовців, а дев’ятеро дістали поранення. Згодом у Міністерстві оборони заявили, що  міномет «Молот» вибухнув на Рівненському полігоні внаслідок подвійного заряджання.

 

10 липня постраждалих в результаті вибуху міномета на Рівненському полігоні військовослужбовців у вкрай важкому стані перевели в лікарню Львова.

 

11 липня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив про початок слідчий експеримент у рамках розслідування вибуху міномету "Молот" на Рівненському загальновійськовому полігоні.

 

Раніше президент Петро Порошенко тимчасово заборонив використовувати міномети "Молот" та  доручив військовому керівництву оперативно розслідувати причини трагедії на полігоні в Рівненській області.  Глава держави дав завдання міністру оборони Степану Полтораку та начальнику Генштабу Віктору Муженку терміново розібратися в причинах цієї трагедії і вжити вичерпних заходів, для запобігання подібного в майбутньому.

 

Нагадаємо, вранці 6 липня під час бригадних тактичних навчань на 233-му Рівненському загальновійськовому полігоні  загинули три військовослужбовця та дев’ять отримали поранення. У прес-службі повідомили, що за попередніми даними, стався вибух міномету, внаслідок чого загинули військовослужбовці.

 

Основною версією надзвичайної події на Рівненському полігоні є порушення заходів безпеки під час проведення навчань

схожі новини