Новини 2018-09-28 21:23

У Facebook повідомили про атаку хакерів, унаслідок якої постраждали 50 млн акаунтів

У компанії заявили, що проблема пов'язана з інструментом "переглянути як".

Компанія Facebook повідомила, що на соцмережу здійснили хакерську атаку, у результаті якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій у блозі Facebook.

 

Водночас у компаній порадили близько 90 мільйонам користувачів вжити заходів для своєї безпеки.

 

Як зазначається, через уразливість системи безпеки Facebook хакери могли "перехоплювати записи користувачів і бачити їх найбільш особисту інформацію". Наголошується, що проблема пов'язана з інструментом "переглянути як", який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.

 

У компанії пояснили, що використовуючи цю функцію, хакери могли викрасти "токен доступу", який захищає облікові записи, а потім увійти у них. У Facebook також додали, що знайшла помилку 25 вересня і лише зараз почали власне розслідування.

 

Крім того, у компанії сподіваються, що зможуть з'ясувати, як "була використана помилка і ким". Facebook уже проінформував правоохоронців і наразі помилка виправлена. Також Facebook повністю відключив функцію "переглянути як".

 

Як повідомлялося, 5 вересня в Сенаті США представники Twitter і Facebook визнали, що були не готові протидіяти спробам РФ втрутитися в американські вибори президента 2016 року. 

 

Нагадаємо, 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

Крім того, 25 березня очільник Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

11 липня стало відомо, що соціальну мережу Facebook оштрафували на 660 тисяч доларів через скандал з Cambridge Analytica.

схожі новини