Новини 10:00

Видача паспортів на Закарпатті. У МЗС Угорщини зробили чергову скандальну заяву

Водночас у МЗС Угорщини знову пригрозили, що вишлють українського консула, якщо Київ вишле угорського консула в Береговому.

У Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що громадяни України "не скоюють злочин", якщо не повідомляють про те, що вони мають паспорт іншої країни. Про це повідомив прес-секретар відомства Тамаш Менцер.

 

"Міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сіярто зустрівся зі своїм українським колегою в середу в Нью-Йорку в рамках засідання високого рівня 73-ї Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. На зустрічі міністр закордонних справ України визнав, що в Україні не існує закону, який забороняє громадянам мати паспорт з іншої країни. Крім того, законом не заборонено надання паспорту іншої країни, і не є злочином, коли хтось не повідомив про те, що він також має паспорт іншої країни", – заявив Менцер.

 

За його словами, міністр закордонних справ та торгівлі Угорщини "не може бути заляканий" у суперечці з Україною щодо подвійного громадянства.

 

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві додали, що нібито "кілька днів тому глава Закарпаття  заявив, що принаймні половина членів парламенту України є подвійними громадянами, і відповідно напад на угорців є неприйнятним".

 

Водночас у МЗС Угорщини знову пригрозили Україні: якщо Київ вишле угорського консула в Береговому, Будапешт вишле українського консула.

 

Як повідомлялося, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

схожі новини