Новини 10:00

США, Канада і Мексика уклали нову торговельну угоду

Нова угода замінить Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA).

Сполучені Штати Америки та Канада досягли нової торговельної угоди разом з Мексикою, щоб замінити нинішню Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA). Про це заявив торговий представник США Роберт Лайтхізер та глава МЗС Канади Христя Фріланд, передає BBC.

 

"Сьогодні Канада і Сполучені Штати уклали угоду разом з Мексикою про нову, модернізованому торговельну угоду XXI століття: Угода Сполучених Штатів Америки, Мексики і Канади (USMCA)", - йдеться у спільній заяві.

 

 

 

 

Зокрема, даний документ  "надасть робітникам, фермерам і підприємствам високі стандарти, і це призведе до більш вільних ринків, більш справедливої ​​торгівлі та сталому економічному зростанню в регіоні".

 

Так, USMCA передбачає збільшення доступу США до канадського молочного ринку та обмеження експорту автомобілів до США.

 

Попри те, що детальна інформація про угоду не була оприлюднена, очікується, що у новому договорі містяться основні положення щодо канадської молочної промисловості та експорту автомобілів до США.

 

Як відзначає джерело агентства Reuters, американські фермери матимуть доступ до близько 3,5% канадського молочного ринку. У свою чергу, Канада забезпечила деякий захист своєї автомобільної промисловості від потенційних американських тарифів.

 

Однак, за словами джерел,  тарифи на сталь та алюміній США наразі залишаться.

 

Раніше Трамп заявив, що немає політичної необхідності, щоб Канада залишалася в новій угоді про Північноамериканську зону вільної торгівлі (НАФТА). 

 

Також  прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що Оттава може укласти нову торгову угоду із США і Мексикою.

 

Як повідомлялося, 27 серпня президент США Дональд Трамп повідомив, що домовився про нову торгову двосторонню угоду з президентом Мексики Енріке Пенья Ньєто. 

 

Нагадаємо, у ході передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв розірвати договір NAFTA і висловлював думку, що "це найгірша торгова угода, що була колись укладена" Вашингтоном. Трамп вирішив не припиняти співпрацю в рамках цієї угоди, але має намір домагатися вигідніших умов торгівлі для США.

 

16 серпня 2017 року Канада і Мексика почали у Вашингтоні переговори про реформу найбільшої в світі зони вільної торгівлі (NAFTA). На переговорах наполіг президент США Дональда Трамп, на думку якого NAFTA негативно впливає на економіку його країни.

схожі новини