Новини 2018-10-02 20:03

У Верховній Раді підтримали введення штрафів за булінг

Законопроект підтримали 235 народних депутатів.

У вівторок, 2 жовтня, Верховна Рада України схвалила за основу законопроект №8584, який встановлює адміністративну відповідальність за булінг. Про це повідомляє УНІАН.

 

Зазначається, що законопроект підтримали 235 народних депутатів. Так, законопроектом пропонується Кодекс про адміністративні правопорушення доповнити новою статтею щодо булінгу - морального або фізичного насильства, агресії у будь-якій формі, або будь-яких інших дій, вчинених з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

 

"Булінг тягне за собою накладення штрафу від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, або вчинені відносно неповнолітнього, або з особливою жорстокістю - тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення малолітніми, або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цією статтею, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти - тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян",  - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 24 травня комісія з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту проголосувала за посилення охорони та заходів безпеки в освітніх закладах столиці.