Новини 13:06

Клімкін розповів, коли Україна передасть Будапешту ноту про висилку угорського консула

Глава МЗС заявив, що переговори з Угорщиною будуть дуже серйозними.

Міністерство закордонних справ України передасть Будапешту ноту щодо видворення угорського консула в місті Берегове, який  "роздавав" паспорти, у четвер, 4 жовтня. Про це повідомив глава українського дипвідомства Павло Клімкін, передає "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції у Києві.

 

Зокрема, українське МЗС проінформує Угорщину, що консул повинен покинути Україну.

 

 

"Я запропонував Петерові Сійярто його (консула, - Ред.) відкликати... Якщо цього не відбудеться, а я так розумію, що це не відбудеться з причини угорської позиції, відповідно завтра ми передамо угорській стороні ноту про те, що він має залишити свою роботу в Україні і, відповідно, Україну. Цей план багато разів оголошений", - підкреслив міністр.

 

 

"Далі ми будемо вести дуже серйозні переговори з нашими угорськими партнерами, переговори непрості", - зауважив він.

 

Крім того, Клімкін додав, що Києву необхідно докласти усіх зусиль, щоб  зупинити контрабанду та потік еміграції українців із Закарпаття.

 

Раніше  у МЗС Угорщини заявили, що громадяни України "не скоюють злочин", якщо не повідомляють про те, що вони мають паспорт іншої країни.

 

Як повідомлялося, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.