Новини 2018-10-03 17:05

Нобелівську премію з хімії вручили за розробку білків

Як зазначається, винахід вчених полягає в розробці білків, які "вирішують хімічні проблеми людства".

Нобелівську премію з хімії 2018 року отримали вчені Франсіс Арнольд, Джордж Сміт та Грегорі Вінтер. Про це в середу, 3 жовтня, повідомляє Нобелівський комітет.

 

 

 

 

Як зазначається, винахід вчених полягає в розробці білків, які "вирішують хімічні проблеми людства". Так, хіміки взяли за основу теорію еволюції і використали ті ж принципи – генетичні зміни та відбір. Методи цьогорічних нобелівських лауреатів тепер розробляють на міжнародному рівні. Це дасть можливість людству зробити хімічну промисловість екологічно чистішою, випускати нові матеріали та стійке біопаливо, полегшувати перебіг хвороб та рятувати життя.

 

Зокрема, Френсіс Арнольд провів першу спрямовану еволюцію ферментів – білків, які каталізують хімічні реакції. Ферменти, вироблені за допомогою такої спрямованої еволюції, використовуються для виробництва всього – починаючи від біопалива до лікарських препаратів.

 

 

Джордж Сміт розробив метод, відомий як фаговий дисплей, де бактеріофаг – вірус, який заражає бактерії – може бути використаний для розробки нових білків.

 

 

Грегорі Вінтер використовував цей метод фагових дисплеїв для виробництва нових препаратів у галузі фармацевтики. Фаговий дисплей виробляє антитіла, здатні нейтралізувати токсини, протидіяти аутоімунним захворюванням та вилікувати метастатичний рак.

 

 

 

Нагадаємо. 1 жовтня в столиці Швеції вручили Нобелівську премію з медицини за дослідження в області терапії раку. 

 

2 жовтня Нобелівську премію з фізики 2018 року отримали вчені Артур Ашкін, Жерар Муру і Донна Стрікленд.