Новини 2018-10-04 11:50

Провідне польське видання взяло інтерв'ю у ватажка "ДНР" Пушиліна

Пушилін розповів про "провокації України на Донбасі", "небажання Києва політично врегульовувати конфлікт" й інші фейки.

Польське проурядове видання Rzeczpospolita взяло інтерв'ю у одного з ватажків бойовиків так званої "Донецької народної республіки" Дениса Пушиліна. Розмова опублікована на сайті газети.

 

По-перше, автор матеріалу білорус Руслан Шошин назвав Пушиліна "лідером Донецької республіки".

 

 

По-друге, журналіст запитав представника проросійських сепаратистів лише про виконавців убивства екс-ватажка "ДНР" Олександра Захарченка , чи дійсно на сході України присутні військові РФ, і про майбутнє мінських угод.

 

У свою чергу, Пушилін з впевненістю звинувачує у вбивстві Захарченка "українські спецслужби". "Ведеться розслідування, що вказує на те, що це була операція українських служб. Ця ситуація дуже добре ілюструє атмосферу, яка панує в Мінську. Київ усіма способами саботує мирні переговори", - відповів він.

 

Крім того, він сказав: "Наша інформація показує, що Україна збільшує присутність своєї армії на передовій та готує деякі провокації. Невідомо, чи вони будуть реалізовані, побачимо. Це влада в Києві не хоче політичного врегулювання конфлікту. Тим не менш, поки що ми припускаємо, що мінські угоди будуть застосовуватися, і мирні переговори будуть продовжуватись".

 

"На жаль, сьогодні в Україні немає політиків, щоб говорити про врегулювання цього конфлікту. Київ віддалений від того, де насправді є російська армія. Я маю на увазі Крим. Якщо б у Донбасі була російська армія, ситуація була б зовсім іншою. Якби на Донбасі була російська армія, ситуація була б зовсім іншою. Ми дійсно хотіли, щоб це відбулося в 2014 році. На жаль, повинні були взяти зброю в руки ті люди, які працювали на місцевих фабриках і шахтах. Україна зазнала великих збитків і вирішила пояснити свою поразку присутністю батальйонів російської армії на Донбасі", - розповів ватажок проросійських бойовиків", - йдеться у скандальному інтерв'ю.

 

"Російські ЗМІ кажуть, що ви станете наступним "президентом Донецької республіки", - запитує журналіст видання.

 

"Про це важко говорити, бо ми нещодавно поховали колишнього лідера", - відповів Пушилін.

 

Нагадаємо, 31 серпня у центрі окупованого Донецька ватажок "ДНР" Захарченко отримав смертельні поранення у результаті вибуху в кафе "Сепар" на вулиці Пушкіна. Бомба вибухнула поруч з кафе, де перебував Захарченко.