Новини 2018-10-04 12:47

Клімкін повідомив, чи буде МЗС називати прізвище висланого консула Угорщини

Глава МЗС нагадав, що угорський консул повинен залишити територію України протягом 72 годин.

Міністерство зовнішніх справ не розголошуватиме імені консула Угорщини у Береговому, якого Україна оголосила персоною нон ґрата. Про це повідомив глава українського дипвідомства Павло Клімкін, передає "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час  прес-конференції у Києві.

 

За його словами, нерозголошення імені - це звичайна дипломатична практика.

 

"Не питайте мене про прізвища. Звичайна дипломатична практика - цього не говорити", - зауважив він.

 

Зокрема, Клімкін наголосив, що  угорський консул повинен залишити територію України протягом 72 годин.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула в Береговому персоною нон-грата.

 

Як повідомлялося, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

схожі новини