Новини 2018-10-05 09:25

Авто висланого Нідерландами російського офіцера зареєстроване на ГРУ – розслідування

Як зазначається, на адресу військової частини №26165 зареєстровані автомобілі 305 працівників.

Автомобіль офіцера російської розвідки Алєксєя Морєнця, якого раніше видворили Нідерланди, зареєстрований на адресу військової частини №26165 – підрозділ Головного розвідувального управління РФ, який пов’язане із кібератаками. Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat і The Insider.

 

 

Водночас, як зазначається, на адресу військової частини №26165 зареєстровані автомобілі 305 працівників, серед яких і виявлений Морєнєць.

 

У розслідуванні наголошуються, що відповідні дані є у відкритій базі Головного управління по забезпеченню безпеки дорожнього руху МВС Росії, також там вказані ці працівники з усіма паспортними даними та мобільними телефонами, багато – із зазначенням цієї військової частини як місця роботи.

 

 

"По суті це означає, що будь-яка людина з доступом до бази Головного управління по забезпеченню безпеки дорожнього руху МВС РФ (а це одна з найдоступніших баз даних в Росії) може отримати імена, паспортні дані та мобільні телефони декількох сотень працівників ГРУ. Причому не простих працівників, а службовців саме тієї самої військової частини, яку звинувачували в найскандальніших хакерських атаках останніх років", – зазначається в розслідуванні.

 

Як повідомлялося, Генеральна служба розвідки і безпеки Нідерландів (MIVD) 13 квітня запобігла російській кібератаці проти Організації із заборони хімічної зброї у Гаазі. Росіяни намагалися зламати мережу Wi-Fi OPCW. У зв'язку з цим Амстердам депортував четверо офіцерів російської розвідки. Зокрема, ноутбук одного з росіян був прив’язаний до серверів у Бразилії та Малайзії. Крім того, на прес-конференції в Гаазі були оголошені імена та функції чотирьох російських розвідників: Моренєц Алєксєй Сєргєєовіч  - "кібероператор"; Сєрєбряков Євгєній Міхайловіч - "кібероператор"; Сотніков Алєг Міхайловіч - "підтримка агентурної розвідки"; Мінін Алєксєй Валєрійовіч - "підтримка агентурної розвідки".

схожі новини