Новини 11:23

В ЄС заявили про наближення фіналу переговорів щодо Brexit

Мішеля Барньє заявив, що він відкритий до пропозиції Лондона про невідкладне вирішення проблеми ірландського кордону.

Переговірники Європейського Союзу щодо Brexit заявили про те, що укладення остаточної угоди з Великою Британією щодо її виходу з блоку "дуже близьке". Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела.

 

Зокрема, ЄС у четвер дав зрозуміти, що він бере участь у нових пропозиціях Лондона щодо того, як уникнути розширених перевірок на ірландському кордоні після Brexit, що може стати ключовим  вирішальним фактором у переговорах.

 

Водночас прогресс був досягнутий і в інших невирішених питаннях, зокрема щодо товарів особливого походження і забезпечення виконання угоди.

 

Крім того, член команди головного переговірника ЄС Мішеля Барньє зауважив, що він відкритий до британської пропозиції про невідкладне вирішення проблеми ірландського кордону, однак чекає коли вона надійде у письмовому вигляді для ретельного аналізу.

 

Як відомо, Лондон і Брюссель намагаються "втиснути" укладення угоди у часові рамки між двома самітами ЄС, запланованих 17-18 жовтня і 17-18 листопада.

 

Як повідомлялось, 21 вересня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що переговори між Євросоюзом і Британією щодо Brexit зайшли у глухий кут.

 

Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди.  За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг - не в інтересах ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

 

схожі новини