Новини 2011-05-06 15:05

Чиновники готують саботаж закону про публічну інформацію

Депутат Верховної Ради, голова парламентського комітету з питань свободи слова й інформації Андрій Шевченко (фракція «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина») прогнозує, що чиновники чинитимуть сильний опір впровадженню закону «Про доступ до публічної інформації». Про це він сказав на громадській презентації закону «Про доступ до публічної інформації» і нового закону «Про інформацію».

«Саботаж чиновників... ми розуміємо, що опір системи очікується колосальний, тому що є система, яка складалася роками й десятиліттями, і дуже непросто буде поламати психологію. Я думаю, що це великий виклик, і він вимагає терпіння від цивільного суспільства при наполегливості, і вимагає доброї волі з боку чиновників», - сказав він.

Крім цього, Шевченко серед труднощів впровадження закону назвав той факт, що лише невелика частина органів влади змінила свої внутрішні інструкції, які описують правила роботи в певному суб'єкті влади або організації, незважаючи на те, що закон набуває чинності 9 травня.

Депутат також підкреслив, що Кабінет Міністрів не затвердив розцінки на копіювання інформації при відповіді на запит від громадян відносно надання їм інформації з діяльності органів влади або суб'єктів господарювання.

Також Шевченко констатував, що не у всіх органах влади визначено осіб, відповідальних за доступ громадян до інформації, як це передбачає зазначений закон.

Зі слів Шевченка, впровадження цього закону вимагає прийняття змін до 51 закону й 4 кодексів.

Депутат також висловив надію, що такі зміни буде внесено в парламент і прийнято ним найближчим часом.

Як повідомлялось, Президент Віктор Янукович доручив голові Адміністрації Президента Сергію Льовочкіну невідкладно вжити організаційних заходів з забезпечення Адміністрацією доступу до публічної інформації.

Янукович також доручив Кабміну й центральним органам виконавчої влади, Раді Міністрів Криму, обласним, Київській й Севастопольській міським, районним державним адміністраціям розробити й затвердити форми запитів на інформацію.

13 січня Рада врегулювала доступ до публічної інформації.

У березні Янукович створив Головне управління Адміністрації з забезпечення доступу до публічної інформації.

схожі новини