Новини 2018-10-05 12:41

Нобелівську премію миру вручили за боротьбу із сексуальним насиллям на війні

Нагороду отримали Надя Мурад та Денис Муквеге.

У Норвегії Нобелівську премію миру в 2018 році отримали Денис Муквеге и Надя Мурад "за зусилля, спрямовані на припинення використання сексуального насильства як зброї на війні та під час збройних конфліктів". Про це в п'ятницю, 5 жовтня, повідомляє Нобелівський комітет.

 

 

Як зазначається, Надя Мурад – одна з близько 3000 жінок-єзидів та дівчат, які стали жертвами зґвалтування та інших зловживань з боку армії. Так, зловживання були систематичними та частиною військової стратегії. Наголошується, що вони служили зброєю в боротьбі проти єзидів та інших релігійних меншин.

 

"Надія Мурат, яку нагородили Нобелівську премію миру 2018 року, є свідком, який розповідає про зловживання, вчинені проти себе та інших. Вона показала незвичайну мужність, розповідаючи про свої страждання та виступаючи від імені інших жертв", – йдеться в повідомленні.

 

Своєю чергою Денис Муквеге неодноразово засуджував безкарність за масове зґвалтування та критикував уряди Демократичної республіки Конго та інших країни за те, що вони не доклали достатньо зусиль, щоб зупинили сексуальне насильство щодо жінок як стратегію та зброю війни.

 

Він також допомагав жертвам сексуального насильства в Демократичній республіці Конго. Доктор Муквеге та його працівники лікували тисячі пацієнтів, які постраждали від таких нападів.

 

Нагадаємо. 1 жовтня в столиці Швеції вручили Нобелівську премію з медицини за дослідження в області терапії раку. 

 

2 жовтня Нобелівську премію з фізики 2018 року отримали вчені Артур Ашкін, Жерар Муру і Донна Стрікленд.

 

3 жовтня Нобелівську премію з хімії 2018 року отримали вчені Франсіс Арнольд, Джордж Сміт та Грегорі Вінтер.