Новини 2011-05-06 16:05

Саркозі пропонує Ізраїлю визнати право палестинців на власну державу

Президент Франції Ніколя Саркозі закликав премєр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу визнати право палестинців на створення власної держави, повідомляє видання Frankfurter Allgemeine.

«Ізраїль повинен змиритися із ситуацією на Близькому Сході та визнати право палестинців на формування власної держави», - сказав у інтерв’ю французькому виданню L'Express президент Франції Саркозі.

«Ми завжди були близькими друзями з Ізраїлем. Але правда проста: без демократичного і модернізованого сусіда у вигляді палестинської держави, спокою та впевненості у завтрашньому дні для Ізраїлю не існує», - зазначив Саркозі.

Наразі заклики французького президента зазнали критики з боку Німеччини та Великобританії.

Водночас, видання Al Jazeera повідомляє, що Ізраїль зупинив трансфер у розмірі $ 89 млн., який призначався для розвитку палестинської автономії.

«Ми хочемо бути впевненими, що гроші не потраплять у руки ХАМАСУ» , - пояснив міністр фінансів Ізраїлю Ювал Штайніц.

За даними Yedioth Ahronoth, Ізраїль відмінить також заплановані переговори з палестинським урядом щодо механізму повернення податків, які забезпечували близько двох третіх бюджету Палестинської автономії ($ 1-1,4 млрд.) 

Нагадаємо, раніше Саркозі заявляв, що Франція готова визнати державу Палестина, якщо мирні процеси у країні триватимуть до вересня.

Як відомо, церемонія відновлення палестинської єдності відбулася в 4 травня в Каїрі за участі президента Палестинської національної адміністрації й лідера «Фатху» Махмуда Аббаса та політичного керівника «Хамасу» Халеда Машааля.

Водночас прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав угоду про примирення палестинських рухів «Фатх» і «Хамас» «потужним ударом» по шансах на досягнення миру між ізраїльтянами і палестинцями.