Новини 11:54

Пропутінський президент Республіки Сербської лідирує на виборах до президії Боснії і Герцеговини

До складу президії входить один серб, один хорват і один боснієць-мусульманин. Голова президії змінюється кожні вісім місяців.

Проросійський президент Республіки Сербської Мілорад Додік лідирує на виборах до президії Боснії і Герцеговини. Про це свідчать перші результати голосування на загальних виборах за даними Центральної виборчої комісії Боснії і Герцеговини, повідомляє портал Klix.

 

За підсумками опрацювання 85 відсотків бюлетенів він набирає 56 відсотків голосів, а його найближчий суперник Младен Іванич - 44 відсотки. У разі офіційного підтвердження перемоги Додік стане членом президії від сербів. Тим часом Виборча комісія підтвердила, за попередніми результатами, лідерство Додіка, оголосивши, що після опрацювання бюлетенів з 43 відсотків виборчих дільниць, він має близько 55 відсотків голосів. Натомість Младен Іванич заявив, що остаточних офіційних результатів голосування ще немає.

 

Від хорватів зараз лідирує Желько Комшич з Демократичного фронту, а від боснійців - Шефік Джаферовіч з Партії демократичних дій, оголосив голова Центральної виборчої комісії Бранко Петрич. Політики вже заявили про свою перемогу, остаточні офіційні підсумки виборів будуть відомі пізніше.

 

У виборах взяли участь понад 3,3 мільйона виборців Боснії і Герцеговини, які мають право голосу, повідомили представники ЦВК.

 

Як повідомлялося, 2017 року США внесли в санкційний список Мілорада Додіка за те, що 1995 року перешкоджав виконанню Дейтонської мирної угоди.

 

Нагадаємо, у Латвії на виборах перемогла ключова проросійська партія країни.

схожі новини