Новини 2018-10-08 16:21

У ПАРЄ дві політичні групи не підтримали рішення, яке може зняти санкції з Росії

Крім того, зазначається, що консерватори спробують домовитися з лібералами про спільну позицію.

У Парламентській асамблеї Ради Європи група лібералів та група консерваторів у понеділок, 8 жовтня, на своїх засіданнях ухвалили рішення про непідтримку змін до санкційної процедури ПАРЄ. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Як зазначається, група консерваторів не голосуватиме за рішення, яке може призвести до відновлення повноцінної участі російської делегації в ПРАЄ без виконання росіянами жодної з вимог Асамблеї.

 

Водночас народний депутат Олексій Гончаренко уточнив, що консерватори планують спершу спробувати відправити проект рішення на доопрацювання в комітет, якщо це не матиме успіху – то проголосують проти нього.

 

Своєю чергою група лібералів, за словами члена цієї групи, народного депутата Олени Сотник, буде голосувати за безальтернативне відхилення доповіді.

 

 "Ми не на базарі і цінностями не торгуємо", – наголосила вона.

 

Згідно з повідомленням, консерватори спробують домовитися з лібералами про спільну позицію.

 

"Ми, консерватори, вирішили сконтактувати з АЛДЕ (групою лібералів) и запропонувати їм підтримати нашу ідею про повернення доповіді в комітет, а якщо ця пропозиція не пройде в залі, то зрештою будемо голосувати разом з ними проти доповіді в цілому", – підкреслив Гончаренко.

 

Підтримка двох із шести політичних груп збільшує шанси на те, що противникам Росії вдасться зібрати блокуючу меншість (для цього достатньо третини голосів).

 

"Найбільша група ПАРЄ, Європейська народна партія, наразі не ухвалила позицію з цього приводу, партійне голосування заплановане на вечір. У фракціях соціалістів, лівих та вільних демократів більшість депутатів, швидше за все, підтримають повернення РФ", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 8 жовтня стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення можливостей організації. 

 

2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва  Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії. 

схожі новини