Новини 2018-10-08 19:43

Адвокат Сенцова повідомив про проблеми зі здоров'ям у політв'язня

Дінзе зазначив, що Сенцов за час голодування втратив у вазі близько 20 кілограмів.

У незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, який нещодавно припинив голодування, проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. Про це в понеділок, 8 жовтня, повідомив адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе, передає УНІАН.

 

"Що стосується процесу виходу з голодування, я дізнаюся, тільки коли до нього приїду, коли він скаже мені приїхати до нього. Що стосується стану його здоров'я, то у нього погані показники по печінці, нирках, серцю (серцева недостатність), кишечнику і шлунку", – зазначив адвокат.

 

За його словами, має пройти час, тиждень або кілька тижнів, і тоді буде зрозуміло, що в Сенцова зі здоров'ям далі буде.

 

"Я думаю шанси, десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде. Поки що незрозуміло", – наголосив адвокат.

 

Крім того, Дінзе зазначив, що Сенцов за час голодування втратив у вазі близько 20 кілограмів. Водночас він повідомив, що у Сенцова "нормальний настрій", він працює над фільмом і в рамках цієї роботи контактує зі своїм продюсером та іншими людьми зі знімальної групи.

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини