Новини 2018-10-09 17:50

Денісова закликала омбудсмена РФ надати офіційну інформацію щодо голодування Сенцова

Омбудсмен також попросила Москалькову надати інформацію про самопочуття політв'язня з підтвердженням відповідними документам.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала омбудсмена РФ Тетяну Москалькову надати офіційну інформацію щодо голодування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це у вівторок, 9 жовтня, український омбудсмен повідомила на своїй сторінці в Facebook.

 

"Вимагаю від Тетяни Москалькової надати офіційну інформацію щодо голодування та самопочуття Олега Сенцова з підтвердженням відповідними документами", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Денісова наголосила, що в РФ уже п'ятий день не можуть остаточно підтвердити або спростувати інформацію про голодування політв'язня.

 

"Не знаю чому в РФ не виходить встановити простий факт: голодує українець чи ні. Суперечливою інформація була ще зранку п’ятниці, але чиновники агресора не можуть ні підтвердити її остаточно, ні спростувати уже 5 день", – підкреслила вона.

 

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

9 жовтня в офісі Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової повідомили, що перевіряють заяву омбудсмена Ямало-Ненецького округу про те, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов не припиняв голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини