Новини 2011-05-06 17:33

До Сінгапура докотилася «арабська хвиля»

У країні, де панує жорстока цензура, а за графіті можна бути потягнутим до покарання у виді ударів кийками, Інтернет став інструментом для виразів масового незадоволення правлячою партією. Повідомляє видання The Guardian.

На передодні суботніх виборів все більше людей почали висловлювати своє невдоволення проти правлячої династії Лі, яка керує країною майже 50 років.

Паралелі з арабською весною просто вражаючі. Як і в арабських країнах, Інтернет ресурси Facebook, Twitter, блоги та форуми переповнені наріканнями на величезний класовий розрив між бідними та багатими, незадоволенням щодо імміграційних законів та зарплати чиновників (яка є однією з найбільших у світі). Одна четверна 5 мільйонного населення країни складає молодь до 35 років. Відповідно Інтернет є основним джерелом обміну думками.

Вперше в історії країни, політичним силам дозволено проводити передвиборчу кампанію з використанням соціальних мереж та медіа ресурсів.

Незважаючи на цей один з найбільш демократичних вчинків правлячої партії, у четвер 5 травня 2011 близько 50 тис. людей зібралися на відкритому стадіоні в столиці країни для підтримки опозиційної партії Робітників. Під пильним наглядом озброєних міліціонерів, натовп вимагав змін.