Новини 2018-10-11 10:06

Пилип Іллєнко: Держава нині має підтримувати глядацьке, жанрове кіно й показувати успішні кейси

За словами голови Держкіно, артхаусні фільми теж мають бути, але основна підтримка має спрямовуватися на формування глядацької аудиторії українського кіно.

Українська держава нині має підтримувати глядацьке, жанрове кіно й показувати успішні кейси. Саме жанрове різноманіття дає змогу охопити всю аудиторію. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

 

«Люди ходять до кінотеатрів на популярні жанри: хоррори, детективи, триллери, еротичне кіно, комедії... Українських фільмів у деяких із них узагалі немає, окрім разових спроб. Наприклад, у жанрі хоррор за останній час на думку спадає лише одна картина — «Штольня» Любомира Левицького. Детективів теж практично немає. Проте сьогодні на екрани виходить військовий детектив «Позивний Бандерас». Триллери, еротичне кіно та комедії ми також створюємо. Лише за останні три тижні в прокат вийшли три українські комедії. А саме їх люди найбільше хочуть дивитися, бо гумор дуже локалізований: він важко експортується, проте у себе вдома є найуспішнішим», — розповів він.

 

Іллєнко зауважив, що артхаусні фільми теж мають бути, але основна підтримка має спрямовуватися на формування глядацької аудиторії українського кіно.

 

«Звісно, артхаусні фільми теж мають бути, і їх ми підтримуватимемо й надалі, але основна підтримка має спрямовуватися на формування глядацької аудиторії українського кіно. Якщо буде мейнстримне кіно, то буде й артхаусне, незалежне, бо перше дає базу для експериментів у кіномистецтві», — сказав голова Держкіно.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»