Новини 2018-10-11 13:27

У МінТОТ заявили, що хімічні викиди на території окупованого Армянську відбуваються регулярно

Також у міністерстві наголосили, що наслідки аварії на заводі «Кримський титан» не ліквідовані.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак заявив, що хімічні викиди в окупованому Армянську відбуваються з певною регулярністю, оскільки наслідки техногенної аварії на заводі «Кримський титан» не ліквідовані. Про це він сказав в ефірі каналу "Прямий".

 

«Наше міністерство ще на початку минулого місяця зробило заяву про те, що ми маємо розуміти, що це була техногенна катастрофа або аварія на самому заводі. Чому вона відбулася, ми не можемо встановити, тому що ми не маємо доступу до окупованої території. Не тільки ми, але й міжнародні спостерігачі», - сказав він

 

За словами Гримчака, хімічні викиди на заводі «Кримський титан» відбуваються з певною регулярністю.

 

«Те, що викиди йдуть з якоюсь регулярністю, якраз підтверджує, що там, скоріше за все, відбулася аварія, і тому, я вважаю, що сьогодні ситуація там така і залишилася, вона, по суті, не покращилася», - зауважив заступник міністра.

 

Він підкреслив, що відповідальність за це має нести нинішня окупаційна адміністрація на півострові. «Судячи з усього, все одно якісь технологічні процеси на цьому заводі відбуваються», - зазначив Гримчак.

 

Як повідомлялося, жителі Армянська скаржаться  на нові хімічні викиди у повітря. 

 

Нагадаємо, у анексованому Криму представник окупаційної влади РФ заявив, що в Армянську з п'ятницю, 14 вересня, запроваджують режим надзвичайної ситуації через викиди хімічних речовин на заводі "Кримський титан". 

 

10 вересня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що 61 прикордонник поскаржився на погіршення самопочуття через викиди "Титатну".

 

У ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

9 вересня депутат російської Держдуми Міхаїл Шєрємєт повідомив, що в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан".  Своєю чергою, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив відповідну інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу. 

 

схожі новини