Новини 2018-10-12 16:40

"Зупинити Ruxit". Ягланд заявив, що ще не пізно запобігти виходу РФ із Ради Європи

Генсек Ради Європи наголосив, що РЄ та Росія можуть досягнути компромісу щодо її долі в організації до травня 2019 року.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що ще не пізно запобігти виходу Росії із організації. Про це в п'ятницю, 12 жовтня, заявив прес-секретар генсека РЄ Даніель Гольтген.

 

"Ще не пізно запобігти Ruxit з Ради Європи". Генеральний секретар Ягланд щойно сказав це російським медіа у Страсбурзі.  Мова не йде про "Європу, яка благає про російські гроші". Мова йде про права людини мільйонів російських громадян, європейську єдність, підтримку діалогу між державами-членами", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Ягланд також заявив, що РЄ та Москва можуть досягнути компромісу щодо долі Росії в організації до наради керівників Міністерств закордонних справ у травні 2019 року.

 

"Це повинно бути зроблено до зустрічі в Гельсінкі в травні, на яку зберуться всі міністри закордонних справ. Простір, щоб знайти рішення, ще є", – зазначив він.

 

За його словами, червень наступного року – крайній термін виплати внесків, після якого Рада Європи буде змушена ініціювати процедуру призупинення членства Росії у статутних органах організації.

 

Читайте також: Українська делегація в ПАРЄ "вивела з себе" генсека Ради Європи – Геращенко

 

Як повідомлялося, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи скасувала голосування за резолюцію про правила накладання санкцій. 

 

Своєю чергою генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що участь Росії в статутних органах буде припинена, якщо Москва не відновить платежі в бюджет організації в 2019 році. 

 

Нагадаємо, 8 жовтня стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення можливостей організації. 

 

2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва  Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії. 

схожі новини