Новини 13:37

В ЄС 15 жовтня запровадять нові санкції проти Росії через отруєння Скріпаля

Нові санкції передбачають включення до чорного списку керівників та високопосадовців розвідувальних відомств Росії, що означає замороження їхніх активів і заборону в'їзду до країн ЄС.
Під час переговорів у Люксембурзі 15 жовтня міністри закордонних справ країн - членів Євросоюзу затвердять нові санкції проти Росії через застосування хімічної зброї під час отруєння екс-агента російської розвідки Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії.

 

За даними видання, на запровадженні нових обмежувальних заходів 15 жовтня наполягають Франція та Велика Британія.

 

Зазначається, що нові санкції передбачають включення до чорного списку керівників та високопосадовців розвідувальних відомств Росії, що означає замороження їхніх активів і заборону в'їзду до країн ЄС.

 

Перед зустріччю в Люксембурзі глава МЗС Великої Британії Джеремі Хант провів переговори з колегами із Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Словенії, Болгарії, Хорватії та Румунії. Хант подякував їм за підтримку та рішучість «в межах глобальних зусиль з припинення використання хімічної зброї».

 

Також глава МЗС Сполученого Королівства наголосив, що санкції будуть запроваджені не тільки проти РФ, а й проти інших країн, які використовують хімічну зброю.

 

"Упродовж багатьох років діє міжнародне табу на застосування хімічної зброї, однак після Сирії та Солсбері заборона знаходиться під загрозою. Зараз ми повинні провести червону лінію для всіх, хто намагається використовувати цю жахливу зброю. Вони повинні розуміти, що відповідальність за це буде занадто високою" - підкреслив Хант.

 

Нагадаємо, 22 серпня в  США розпочався перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в британському місті Солсбері.

 

27 серпня набули чинності санкції Сполучених Штатів проти Росії за використання хімічної та біологічної зброї.

 

8 серпня представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.

 

 

 

 

 

 

схожі новини