Новини 2018-10-15 12:21

На Донбасі зафіксували новітню російську систему супутникового зв'язку

У Макіївці виявили систему зв'язку РФ під назвою Ауріга-1,2В.
Експерти лабораторії криміналістичних досліджень Атлантичної Ради виявили новітню російську систему зв'язку на окупованих територіях Донбасу. Про це йдеться на сайті лабораторії.

 

"При тому, що Росія зменшила кількість військовослужбовців і важких озброєнь, що відправляються на схід України, вона підтримувала (якщо навіть не збільшила) кількість і якість нелетального спорядження і продовжувала надавати необхідний персонал, що володіє технічними знаннями, зокрема, фахівців в області електронної війни", - йдеться у матеріалі.

 

Так, під час аналізу фографій одного з бойовиків у Макіївці виявили систему зв'язку РФ під назвою Ауріга-1,2В.

 

 

Зокрема, користувач соцмережі ВКонтактє на ім’я Артем Донецк 9 червня виклав фотографії на тлі зеленої супутникової антени. Ця радіолокаційна тарілка ідентична супутниковій антені російської системи зв'язку Ауріга-1,2В, яку розпочали виробляти у РФ з 2014 року.

 

Водночас для порівняння DFRLab наводить зображення задньої сторони системи Ауріга-1,2В на фрегаті класу Адмірал Григорович "Адмірал Ессен" Чорноморського флоту Росії. Систему ніколи не експортували в Україну, її не використовували у ЗСУ.

 

Наголошується, що вперше Аурігу-1,2В показали у 2015 році на виставці Міноборони РФ у Владивостоці. Крім того, у 2016 році її зафіксували в арсеналі​​ російських військових у Сирії.

 

 

Система Ауріга-1,2В призначена для відеозв'язку. Завдяки оновленому маршрутизатору, він має можливість керувати та підтримувати кілька прямих трансляцій відео у виділених віртуальних приватних мережах. Особливістю комплекту є наявність супутникової станції зв'язку, яка дозволяє передавати відеоматеріали з будь-якої точки світу.

 

Раніше посольство США закликало Росію припинити постачати летальне озброєння контрольованим нею бойовикам на Донбас.

 

Нагадаємо, 12 жовтня СММ ОБСЄ повідомила, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей зафіксовано озброєння бойовиків, розміщене з порушенням ліній відведення та за межами виділених місць зберігання.