Новини 14:29

Поляки не хочуть, щоб американська база в країні називалася "Форт Трамп" - Rzeczpospolita

Найбільшими противниками назви є мешканці великих міст, люди з вищою освітою та виборці лівих політичних сил.

Переважна більшість поляків виступили проти того, щоб постійна американська військова база у Польщі мала назву "Форт Трамп" на честь нинішнього президента Сполучених Штатів Америки. Про це свідчатьрезультати опитування IBRIS для видання Rzeczpospolita.

 

Так, 61,5% опитаних не хочуть, щоб в назві американської бази було присутнє ім'я Трампа.

 

Водночас дану ініціативу підтримали 11,5% респондентів, у решти осіб немає відповіді на це запитання.

 

Найбільшими противниками назви "Форт Трамп" є мешканці великих міст, люди з вищою освітою, виборці лівих політичних сил та люди, які дивляться новинні програми від телеканалів Polsat та TVN.

 

Наголошується, що опитування проводилося 5-6 жовтня серед 1100 респондентів.

 

Раніше міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про створення польсько-американської робочої групи з питань розміщення постійної бази США на території країни. 

 

Крім того, Дуда заявив, що США зможуть вибрати місце розташування постійних військових баз у Польщі. 

 

Також президент США Дональд Трамп повідомив, що розглядає можливість розміщення постійної американської військової бази в Польщі.

 

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що Польща прагне збільшити кількість військ США, дислокованих на її території з початку 2017 року.

 

16 серпня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що ймовірність розміщення постійних військових баз США в Польщі "дуже висока".

 

Як повідомлялося, 11 червня голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.

схожі новини