Новини 2018-10-15 15:31

"Холодна війна 3.0". У Нідерландах звинуватили РФ у провокаціях на навчаннях НАТО в Арктиці

Про зростання активності російських військових кораблів і літаків розповів генерал Джефф Мак Мутрі.

Російські військові кораблі і літаки намагаються провокувати британських і голландських військових на навчаннях Північноатлантичного альянсу в Арктиці. Про це заявив начальник управління операцій морської піхоти Нідерландів генерал Джефф Мак Мутрі, передає видання The Telegraph.

 

Зокрема, генерал описав напруженість поблизу Норвегії як "холодну війну 3.0", у якій Росія покладається на демонстрацію військової сили і технологію підриву західних урядів.

 

"Ми спостерігаємо зростання активності російських військових кораблів під час наших навчань" ,  - зауважив він.

 

"Наприклад, коли відпрацьовували вправи в рамках нашої програми захисту від балістичних ракет, ми бачили набагато більше російських кораблів і вони підходили ближче, ніж у минулі десятиліття, вони чітко хочуть, щоб їх присутність була видимою".", - зазначив Мак Мутрі

 

Водночас генерал наголосив, що  літаки РФ пролітають дуже близько від кораблів НАТО, щоб показати свою присутність. Також він назвав такі дії  "провокацією".

 

Раніше стало відомо, що російський прикордонний катер типу "Мангуст" на великій швидкості намагався зблизитися з українськими кораблями в Азовському морі.

схожі новини