Новини 2018-10-15 18:32

Клімкін повідомив, коли Угорщина змінить скандальну назву "уповноваженого по Закарпаттю"

Глава МЗС України зустрівся з угорським колегою Петером Сійярто у Люксембурзі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Будапешт найближчими днями змінить скандальну назву "уповноваженого міністра по Закарпаттю". Про це йдеться на сторінці представництва України в ЄС у Facebook.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала після зустрічі з угорським колегою Петером Сійярто у Люксембурзі.

 

"Ми говорили про те, як нам бути з назвою їх уповноваженого і повністю домовилися, що назва буде іншою. Протягом найближчих днів ви це побачите" - зауважив глава українського МЗС.

 

 

Водночас Клімкін відзначив, що угорська сторона не діятиме на території Закарпаття без відома Києва.

 

"Або ми працюватимемо там разом, погоджуючи наші кроки, або угорці там не будуть працювати" - наголосив очільник українського дипвідомства.

 

Раніше МЗС Угорщини підтвердило зміну назву посади уповноваженого по Закарпаттю, яка викликала жорсткий протест з боку офіційного Києва. 

 

Раніше стало відомо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів розмову з главою МЗС Угорщини Петером Сіярто, у ході якої Будапешт повідомив про зміну назви посади уповноваженого Угорщини по Закарпатській області. 

 

Нагадаємо, 31 липня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України. Угорському дипломату також вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. 

 

3 серпня стало відомо, що в Угорщині створену посаду уповноваженого міністра по Закарпатській області обійняв Іштван Грежа, який в уряді прем'єр-міністра Віктора Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям. 

 

Своєю чергою, заступник голови МЗС України Василь Боднар наголосив, якщо Угорщина не надасть  роз'яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпатській області, Україна готова заборонити в'їзд посадовцю.