Новини 2018-10-22 11:51

КМДА проігнорувала прохання слідства про перенесення меморіалу Героїв Небесної Сотні - Горбатюк

Таким чином, слідство не може якісно провести слідчі експерименти.

Київська міська державна адміністрація проігнорувала прохання слідства про перенесення національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, через що гальмується проведення слідчих експериментів у "майданівських справах". Про це повідомив начальник слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає Інтерфакс-Україна у понеділок, 22 жовтня.

 

Як розповів Горбатюк, для забезпечення проведення слідчих дій у "справах Майдану", ще в липні слідчий виніс постанову про заборону будь-яких змін в облаштуванні центру столиці, де проводяться слідчі експерименти.

 

Також начальник слідчого управління Генпрокуратури нагадав, що слідство направило листа до КМДА з проханням перенести Меморіал Небесної Сотні.

 

"Але з липня наші прохання не знаходять відгуку в Київській міськадміністрації і ви бачите, що не переноситься (меморіал - ред.), такому чином гальмується проведення слідчих експериментів", - сказав він і додав, що постанову про заборону облаштування в центрі столиці було скасовано.

 

Горбатюк також повідомив, що слідство звернулося до суду з проханням про арешт ділянки в Києві, де проводяться слідчі експерименти до їх закінчення. За його словами, на засіданні суд озвучив рішення про арешт ділянки, але згодом в рішенні було зазначено, що в задоволенні клопотання слідства відмовлено.

 

"На сьогоднішній день склалася така ситуація: через тиждень вже можуть початися роботи (з облаштування - ред.). І не перенесено меморіал", - наголосив він.

 

Таким чином, як пояснив Горбатюк, слідство не може якісно провести слідчі експерименти.

 

Також начальник слідчого управління Генпрокуратури уточнив, що за повторного звернення до КМДА відповіли, що нібито на перенесення меморіалу немає згоди генпрокурора. Водночас, за його словами, є інформація про те, що генпрокурор не заперечує проти перенесення.

 

За його словами, слідству необхідно мінімум 16 днів для проведення слідчого експерименту за умови, якщо нічого не заважатиме.

 

Нагадаємо, 4 жовтня адвокат Євгенія Закревська повідомила, що демонтаж тимчасових меморіальних споруд з "розстрільного п'ятачка" перед сходами до банку "Аркада" на алеї Героїв Небесної Сотні досі не відбувся, попри дозволи, надані родинами загиблих.

 

2 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що слідство в справах розстрілу активістів на Майдані у лютому 2014 року фактично завершене. 

 

Від 17 липня Генеральна прокуратура України розпочинає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників у 2014 році, через що Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Майдану. ГПУ також повідомила, що планує за місяць завершити слідчий експеримент у рамках розслідування справи про розстріли активістів у 2014 році.